קטע מהעבודה

גם בבית הספר קיימת אלימות. בית הספר הוא ראי החברה: אם החברה אלימה, יהיה גם בית הספר אלים. השפעה מחוץ לבית הספר כתוצר של חברות בתת- תרבות (תרבות מצוקה, תרבות עוני) שערכיה עומדים בסתירה לערכים המרכזיים בחברה בכלל ולערכי בית הספר בפרט. גם בקרב בני טובים קיימת עבריינות. עבריינות בני הטובים בעשורים האחרונים מאופיינת ע"י עליה בפעילות בסוגים שונים של עבריינות.

השוואת הטיפוס החדש של עבריינות נוער בכלל עם עבריינות נוער מן המעמד הגבוה בפרט מגלה יותר קווי דמיון מאשר ההשוואה עם הטיפוסים האחרים. שני הטיפוסים מסוגלים לתכנן ולבצע את הפשעים האכזריים ביותר ללא מעורבות אישית, זאת למרות שהם מתנגדים לכל ניסיון מצד סביבתם הבוגרת, כולל הוריהם, לרסנם ולהגבילם. בני הנוער הללו מופרדים מהוריהם כל כך שאין הם מרגישים כל צורך למחות או להילחם נגדם כמבוגרים. נערים בני טובים אלו הם טיפוסים המנצלים את העבריינות על מנת למלא את החלל הריק שנוצר בעולמם, שבתוכו גדלו, בעיקר בגלל היעדר אחדות בין ההורים. הם אינם סובלים ממתחים פנימיים והם נהנים ממה שההווה יכול להציע להם, ובזה הם דומים במידת מה לפסיכופתיים.

 לתוקפנות פנים רבות והיא עשויה להופיע כתוקפנות פיזית כלפי אנשים אחרים (הצקה, הכאה, פגיעה) או תוקפנות כלפי חפצים (שבירת צעצועים, חפצים). גם הפעלת אלימות מילולית היא פעולה תוקפנית (לצעוק, לקלל, להעליב) ופגיעתה עלולה להיות מזיקה באותה מידה, ואולי אף יותר. יש מקרים בהם מופנית התוקפנות של הילדים כלפי עצמם (כסיסת ציפורניים עד זוב דם או נשיכת שפתיים עד לכאב או תלישת שערות). ישנם ילדים הנוטים להסתבך בתאונות, מרבים להיפצע ואינם ''שומרים על עצמם''. הגילוי התוקפני ביותר של אדם כלפי עצמו הוא ניסיון התאבדות. יש לציין שגילוי תוקפנות כלפי ה"אני", תוצאותיה חמורות יותר מבחינה נפשית מאשר תוקפנות המופנית כלפי חוץ (ילדים אחרים, מבוגרים או חפצים).

 (סקופ, 2014)


תוכן עניינים

-          מבוא

-          שיעור האלימות בבתי ספר הערביים

-          גילויי תוקפנות בקרב ילדים

-          ניתוח מקרה בבית ספר של אלימות

-          סיבות וגורמים להתפרצויות תוקפניות אצל ילדים בגיה"ר

-          תוקפנות בגיל הגן; השוואה בין גני ילדים בחינוך הרגיל ובחינוך האנתרופוסופי

-          תחרותיות ותוקפנות בגיל הרך

-          מודלים לאלימות על-פי חוקרים

-          תיאורית התנהגות ההמון

-          התיאוריה האינטגרטיבית-(ביו-סוציולוגית)

-          גישה אינטגרטיבית פסיכו-סוציולוגית

-          התנהגות אלימה בקרב הגיל הרך

-          בחינת שינויים

-          התפתחות פסיכו-חברתית

-          גורמי חברות המשפיעים על התנהגות אלימה

-          גורמים סביבתיים ואלימות נוער

-          פרמטר עמדות בחברה הישראלית בנוגע לאלימות

-          ביבליוגרפיה

-          נספח

פרטים נוספים

סמינריון בנושא אלימות תלמידים בבית הספר

מק"ט

880007

מספר עמודים

27

מספר מילים

13592

מספר מקורות בעברית

41

מספר מקורות באנגלית

30

מחיר (כולל מע"מ)

350


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788