קטע מהעבודה

לקויות למידה מוגדרות ע"י ה- NJCLD[1] כ"קבוצה הטרוגנית של לקויים שמתבטאים בהפרעות ספציפיות ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות כמו קריאה, כתיבה, לוגיקה ויכולות מתמטיות". הפרעות LD נפוצות כיום יותר מאי פעם, והן נגרמות עקב שיבושים בתהליכים קוגניטיביים שהבסיס המשוער להם הוא נוירולוגי. יחד עם זאת, המנגנון הפתולוגי של מרבית הלקויות הללו עדיין אינו מובן עד תום והלקויות העיקריות המאובחנות כהפרעות לימוד כיום הן דיסלקציה, דיסגרפיה, הפרעת קשב, ADHD, וגמגום.

למרות שמקור הלקויות הלימודיות המשוער הוא רפואי כאמור, כמו לקויות אחרות, גם לקות הלמידה מתבטאת ביתר חריפות בעיקר בסביבה חסרת נגישות. לסביבה חשיבות רבה באבחון וקידום תלמידים וילדים בעלי לקות, והטיפול הנפוץ ביותר בהם הינו ההוראה המתקנת. בהוראה כזו רוכש התלמיד את המיומנויות שלא הצליח לרכוש באופן רגיל בביה"ס, ולעתים קרובות, כאשר ההוראה מותאמת באופן אינדיבידואלי, הנ"ל משלים את הפער מרמת כיתתו. ההוראה המתקנת נגזרת מהפסיכולוגיה ההתנהגותית והיא הליך ממושך ומורכב. הספרות המחקרית על טיפול ואבחון ילדים הסובלים מהפרעות LD היא עשירה ומקיפה, והיא עוסקת במגוון נושאים רחב החל מהגורמים הנוירולוגיים ועד מדיניות ההתערבות החברתית. יחד עם זאת, נראה שהתייחסויות לאספקט התרבותי של הליקוי הוא אחד הנושאים הפחות נחקרים ונחשקים.

 


תוכן עניינים

- מבוא.

- הצגת האוכלוסייה

- תקציר

- ליקויי למידה

- הגדרה

- גורמים

- מאפיינים

- סוגי לקויות

- סוגי טיפול

- סיכום

פרטים נוספים

לקויות למידה גורמים ומאפיינים, הישגים לימודיים  של ילדים עם ליקויי למידה

מק"ט

880012

מספר עמודים

30

מספר מילים

8144

מספר מקורות בעברית

21

מספר מקורות באנגלית

36

מחיר (כולל מע"מ)

329


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788