קטע מהעבודה

14 מתוך 19 הנשים שנרצחו בשנת 2013 הן נשים ערביות. גם בשנה אחר כך למעלה משני שליש מהנרצחות היו ערביות כאשר מתוך תשע הנשים שנרצחו בישראל, שבע היו ערביות. הנתונים הקשים רחוקים מלשקף את מספרן האמיתי של נפגעות האלימות בחברה הערבית, שעל פי הערכותיהם של גורמי מקצוע עומד על אחת מתוך שלוש. פרויקט חדש שהוקם לאחרונה על ידי פורום מנהלי מחלקות הרווחה בחברה הערבית, בשיתוף עם המועצה המקומית איכסאל ובתמיכת האיחוד האירופי, מבקש להתמודד עם הבעיה על ידי פיתוח מודל חדשני שיטפל בבעיה באופן מערכתי. (למ"ס, 2016)

אחת הבעיות המהותיות בטיפול בנושא האלימות במשפחה בחברה הערבית היא הנחת העבודה שטיפול באלימות הוא אוניברסלי ואחיד לכל חברה, עובדה שגויה שמקשה על הטיפול בנושא.

במקרים של חשד לאלימות במשפחה, ניצבת המשטרה לעיתם קרובות בפני דילמה הכרוכה בניבוי תוך לקיחת סיכון. בעיה זו קשה במיוחד, שכן סכסוכים משפחתיים רבים מתרחשים "בארבע עיניים", ובפני הגורם החיצוני המעורב אין תמיד מידע עובדתי מוצק שיכול לתמוך בגרסה זו או אחרת. בשנת 2008 עדכנה משטרת ישראל את מדיניותה, כאשר פתחה מדור לחקירת מקרי אלימות בין בני זוג. במערך זה מושם דגש על הנושאים הבאים: תגובה מהירה של המשטרה תוך מיצוי סמכויותיה, הערכת המסוכנות ומניעתה בכל שלבי הטיפול המשטרתי, קשר בין המשטרה לבין גורמים מטפלים בקהילה, והקצאת מערך חקירות ייחודי בכל תחנות המשטרה: בכל תחנת משטרה יהיו שני חוקרים שהוסמכו לחקירת עבירות אלימות בין בני זוג, וכן יוקצו חוקרות ייחודיות למגזר הערבי. (אלחאג׳, 2013).


תוכן עניינים

-          מבוא

-          שאלת המחקר

-          סקירת ספרות

-          אלימות במשפחה

-          אלימות בכלל

-          תופעת האלימות במשפחה

-          מאפיני החברה הערבית והשיחים התרבותיים הרווחים בה בהקשר המשפחתי

-          מגמות השינוי במאפייני המשפחה הערבית המסורתית

-          מבנה המשפחה הערבית ומאפייניה וזיקתם לבעיית האלימות נגד נשים

-          יחסן של נשים ערביות כלפי אלימות נגד נשים

-          תפיסת דפוסי התמודדות של ערביות עם אלימות במשפחה

-          סיכום

-          רשימת המקורות

פרטים נוספים

סמינריון , אלימות במשפחה ערבית, השפעות חברתיות פסיכולוגיות של אלימות נגד נשים ערביות

מק"ט

880031

מספר עמודים

19

מספר מילים

5113

מספר מקורות בעברית

19

מספר מקורות באנגלית

20

מחיר (כולל מע"מ)

249


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788