תקציר

אוסטיאוארתריטיס היא מחלה שלרוב מי שלוקים בה הם זקנים  , כל אחד מאיתנו אמור לחלות בה במפרק כזה או אחר וככל שנחייה יותר יהיה לנו סיכוי יותר גדול לחלות בה. במחלה זו הרקמה המעורבת היא הסחוס. הסחוס הוא חומר גמיש אלסטי ועמיד. תחשבו כמה פעמים הוא צריך לעמוד בתנועות המפרקים שלנו. לסחוס אין אספקת דם משלו והוא מקבל את ההזנה מנוזלי המפרק המקיפים אותו ע"י אוסמוזה וצריך להפעיל את המפרקים. אם לא תהיה תנועה לא תהיה לו אספקת דם וכדי שיהיה סחוס חי וטוב צריך שתהיה תנועה במפרקים. שאנו משתמשים במפרק הלחץ סוחט את הנוזלים והפסולת מהסחוס ושהלחץ יורד הנוזל נספג ביחד עם החמצן והתזונה. כמו בלון יניקה באמצעות התנועה לוחצים עליו והפסולת יוצאת. ושהמפרק נפתח הסחוס גדל ואז הוא סופג את החמצן מכלי דם וכל מה שנמצא סביבו. בלי הסחוס העצמות נוגעות אחת בשניה. קצות העצם בגלל שהם משתפשפות בלי הסחוס בהתחלה הם שפיציות ואז זה נורא כואב ואח"כ הכאב יורד ויש הגבלה בתנועה. פירוש של אסטרוזיס – זה ניוון של העצם.


תוכן עניינים

-          מבוא

-          שלושה סוגים נפוצים של המחלה:

-          מהלך המחלה:

-          טיפול:

-          דרכי טיפול:

-          טייפול בפיזיותרפיה

-          טיפול תרופתי

-          משככי כאב לא אופיואידים:

-          סיכום מאמרים מחקריים בנושא

-          Risk factors for onset of osteoarthritis of the knee in older adults: a systematic review and meta-analysis

-          Hyaluronic acid compared with orticosteroid injections for the treatment of osteoarthritis of the knee: a randomized control trail:

-          Intra-Articular Corticosteroids in Addition to Exercise for Reducing Pain Sensitivity in Knee Osteoarthritis: Exploratory Outcome from a Randomized Controlled Trial:


פרטים נוספים

אפידמיולוגיה, אטיולוגיה, אבחון וטיפול באוסטיאוארתריטיס של הברך

The Epidemiology, Etiology, Diagnosis, and Treatment of Osteoarthritis of the Knee

מק"ט

880068

מספר עמודים

7

מספר מילים

1955

מספר מקורות בעברית

0

מספר מקורות באנגלית

5

מחיר (כולל מע"מ)

199 ₪


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788