תקציר

שבריריות  מימן הוא סוג של כישלון סביבתי חמור שמשפיע כמעט על כל המתכות וסגסוגות. עם התקדמות הטכנולוגיה, השימוש בחומרים מבניים חזקים גבוהה עבור בנייה קלה ושימור אנרגיה הופך להכרחי. למרות ההצלחה של מדעני חומרים בפיתוח סגסוגות עם צירופים יוצאי דופן של חוזק מתיחה גבוהה,  וקשיחות שבר גבוהה, לשבריריות  מימן עדיין יש אפקט שלילי שפוגע קשות בהתנגדות סגסוגות אלה. מצד שני, עם דלדול של דלקים מאובנים, האנושות מחפשת מקורות אנרגיה אחרים. האמונה היא שמימן יכול  להיות מקור אמין של אנרגיה עתידית אפשרית וזה מאוד אפשרי כי "כלכלת מימן" תתממש בתוך 50 השנים הבאות. בתרחיש כזה, ייצור מימן בקנה מידה גדול, אחסון, העברה ושימוש במימן יהפוך להכרחי עם זאת, הבעיות בחומרים הנגרמים על ידי שבריריות  מימן, פורסמה מזמן רב, יכול להגביל את ההתקדמות של כלכלה כזו. דיווח על שבריריות מימן, קיבל התייחסות חזקה במחקרים על מנגנוני שבריריות שונים ונסקר ביסודיות ( Barnoush & Vehoff, 2010 ).


תוכן עניינים

-          סקירת ספרות

-          מערך ניסויים בתחום

-          דיון

-          סיכום ומסקנות

פרטים נוספים

 • סקירת ספרות בנושא השפעת המימן על חומרים שונים

  מק"ט

  880149

  מספר עמודים

  6

  מספר מילים

  1532

  מספר מקורות בעברית

  0

  מספר מקורות באנגלית

  4

  מחיר (כולל מע"מ)

  199 ₪


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788