תקציר

תופעת האלימות במשפחה באוכלוסייה הערבית

  אלימות במשפחה מוגדרת כשימוש בכוח לא לגיטימי, פיזי, מיני ופסיכולוגי של בן משפחה חזק כלפי בן משפחה חלש ממנו, הכוח המופעל יכול להיות ברמות שונות של חומרה, תדירות, משן זמן הפעלה ותוצאות. האלימות במשפחה, קיימת מלפני הרבה זמן, אך המודעות הציבורית לבעיה זו ברחבי העולם החלה רק בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים של המאה העשרים. במיוחד אלימות הבעל כלפי האישה מופעלת בכמה אופנים: פיזי, נפשי, מילולי, מיני וכלכלי.(אבו בקר ושוקרי,2012) ההתנהגויות כוללות איומים, השפלות מילוליות ופיזיות, מעקבים, הטרדות, הצרת צעדים, בידוד חברתי, מניעת שליטה על משאבים כלכליים, השלכת חפצים, אונס או פגיעה מינית, פגיעות פיזיות שונות, ולעתים ניסיונות רצח. מחקרים טוענים כי מטרתו של הבעל במשפחה הערבית היא להשיג שליטה על האישה. הצורך בשליטה נובע ברוב המקרים מחולשתו של הגבר, מרגש הנחיתות וחוסר ההערכה העצמית שלו. הגבר מוצא באישה אובייקט בו הוא תלוי ובאמצעותו הוא מסוגל להתמודד עם העולם למרות הדימוי העצמי הנמוך שלו. (דוואירי, 2007).  


תוכן עניינים

-          מבוא

-          סקירת ספרות מורחבת

-          מקורות

פרטים נוספים

 • סקירת ספרות בנושא האלימות במשפחה והאלימות כלפי נשים בחברה הערבית

  מק"ט

  880150

  מספר עמודים

  4

  מספר מילים

  1285

  מספר מקורות בעברית

  8

  מספר מקורות באנגלית

  0

  מחיר (כולל מע"מ)

  129 ₪


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788