קטע מהעבודה

התמודדות עם מגפת הקורונה מדומה בכל העולם, וגם בישראל למלחמה. ובחזותה של מלחמה זו, נמצאים הצוות הרפואי, במיוחד הרופאים והצוות הסיעודי. השפעת מגפת הקורונה על הצוות הרפואי ועל השירות שהם נותנים למטופלים שלהם מתוארת במספר רב של מאמרים בספרות. התפשטות מהלך המחלה הובילה לכך ששרותיי טיפול נמרץ הוצפו במקומות רבים ברחבי העולם, והמטופלים המצרכים טיפול קריטי ביחד עם מחלת הקורונה הם המקרים הקשים ביותר, להם סבירות גבוהה הרבה יותר למוות בבית החולים. בתקופה שבה מעודדים רופאים לנהל שיחות "סוף החיים" עם אנשים הסובלים ממחלות כרונית, ועדות אתיקה מתכנסות בחופזה ובמקומות מסוימים בעולם, על שירותי הרפואה להתמודד עם הסיכויים שלא יהיו יותר מיטות לחולים המצרכים טיפול. במחקר זה, החלטנו להתמקד בסקירה של השפעת המגיפה על התפיסה של אנשי צוות בהיקשר של טיפול בסוף החיים. במילים אחרות, אנו הולכים להתמקד במענה על השאלה הבאה: באיזה אופן מגפת הקורונה שינתה\עיצבה את התפיסה של אנשי מקצוע רפואי (רופאים ואחיות) באשר לטיפול הרפואי בסוף החיים.

טיפול רפואי בסוף החיים

המונח ''טיפול בסוף החיים'' משמש לעיתים קרובות בצורה חליפית למונחים שונים כגון טיפול סופני, טיפול בהוספיס או טיפול פליאטיבי. חלו שינויים בהעדפת המונחים לשימוש ב30-40 השנים האחרונות, והמשמעויות הספציפיות של מונחים השתנו עם הזמן. משמעויות והגדרות מונחים אלו משתנות גם לפי ארגונים ומדינות. (Izumi, 2020) בשנת 2002, ארגון הבריאות העולמי (WHO) עדכן את הגדרת טיפול פליאטיבי ל "גישה המשפרת את איכות חייהם של חולים ומשפחותיהם העומדים בפני מחלות מסכנות חיים, באמצעות מניעה והקלה על סבל על ידי זיהוי מוקדם והערכה, טיפול ללא כאבים בבעיותפיזיות, פסיכו-סוציאליות ורוחניות"  (Izumi, 2020).


תוכן עניינים

טיפול רפואי בסוף החיים וקורונה

טיפול רפואי בסוף החיים

האחריות האתית של הצוות הרפואי בטיפול בסוף החיים

מגפת הקורונה

השפעת מגפת הקורונה על הצוות הרפואי

השפעת מגפת הקורונה על הטיפול הרפואי בסוף החיים

מקורות

פרטים נוספים

טיפול רפואי בסוף החיים וקורונה

מק"ט

880227

מספר עמודים

9

מספר מילים

2594

מספר מקורות בעברית

2

מספר מקורות באנגלית

15

מחיר (כולל מע"מ)

219 ₪


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788