קטע מהעבודה

אתגרי הניהול המרכזיים:

בחרנו להתמקד באתגרי ניהול ומנהיגות מרכזיים שעולים בעקבות משבר הקורונה, משום שאנחנו כמורות רואות תקופה זו כמאתגרת במיוחד ואנחנו מודעות לקשיים הרבים שעמם מתמודד מנהל בית הספר בתקופה זו.

פערים דיגיטליים – בזכות הקורונה, עלה ממצא מדאיג שלתלמידים רבים בבית הספר אין נגישות דיגיטלית וכפועל יוצא, אין אפשרות ללמידה מרחוק. מעבר לכך, השימוש בטכנולוגיה מציף את הסיכונים והפערים של בית הספר, המורים, ההורים והתלמידים. כלומר, יש מורים שמתקשים בתפעול הטכנולוגיה וכתוצאה מכך הם מתקשים בלימוד מרחוק מה שהופך את השיעור לפחות אפקטיבי.

תקשורת עם צוות המורים ועם ההורים – בעקבות המצב שבו מורים עברו ללמד מהבית, נוצר קושי רב בהעברת הנחיות לצוות המורים, לקיים פגישות עמם, לעביר עדכון ובעצם הקושי המרכזי במקרה הזה הוא לגרום לאחידות בין המורים.
מעבר לכך, ישנו אתגר לשוחח עם הורי התלמידים, משום שלא ניתן לקיים פגישות פרונטליות, ובמפגשי זום, לא כלל ההורים יכולים להיות נוכחים. חוסר תקשורת זה מציב את המנהל בפני חוסר ודאות לגבי מצב התלמידים, ולגבי השגרה הלימודית מהבית.

חוסר ודאות – אחד מאתגרי הניהול העיקריים היא חוסר ודאות. אי ודאות זה מתבטא בפן ההתנהגותי, התעסוקתי בית הספר. מבחינה התנהגותית, אחד מהאתגרים הוא לארגן חיים מחדש עבור סביבת בית הספר. כלומר, על המנהל לבנות תוכנית פעולה עבור התלמידים ועבור המורים שתתאים לאורך החיים החדש, מבלי לשבור את שגרת הלימודים. חוץ מזה, עליו לעקוב שאכן המורים והתלמידים מיישמים את התוכנית.
האי ודאות התעסוקתית מציבה את המנהל בפני אתגר לא פשוט, ועליו לקבל החלטות בנוגע להעסקת מורים, בעיקר מורים מחליפים או זמניים. האם להמשיך להעסיק מורים אלו מהבית, או שמא הם לא חיוניים כעת.


תוכן עניינים

אבחון הארגון

פעולות המנהל להתמודדות עם האתגרים

מודלים לאבחון ארגוני

מודל אינה פוקס

מודל 6 הקופסאות של וייסבורד

מודל SWOT

אבחון הארגון לפי מודלים ותיאוריות

הרכיב האידיאולוגי

הרכיב האנושי

הרכיב הפדגוגי

הרכיב הפיזי

הרכיב הארגוני

רכיב המנגנונים

תהליך השינוי לפי קורט לוין

רפלקציה אישית

ביבליוגרפיה

פרטים נוספים

עבודה מסכמת לקורס אסטרטגיה עסקית

מק"ט

880240

מספר עמודים

12

מספר מילים

2881

מספר מקורות בעברית

1

מספר מקורות באנגלית

3

מחיר (כולל מע"מ)

119 ₪


אפשרויות תשלום

אפשרויות התשלום לרכישת החומר האקדמי הם: כרטיסי האשראי המוכרים בארץ מכל הסוגים, PayPal, או העברה בנקאית (בתיאום טלפוני מראש ) 24 שעות ביממה.
מיד לאחר ביצוע ואישור התשלום העבודה תשלח למיל שהוזן בעת הרכישה. לתיאום תשלום דרך הטלפון ניתן להתקשר לטלפון מספר: 052-4041788